נרתיק לספר תורה

אילו סוגי נרתיקים לספר תורה ישנם בנמצא ומאילו חומרים הם עשויים? כיצד בוחרים את נרתיק לספר תורה? ומהם העיטורים המקובלים והאם אכן נהוג לעטוף ספר תורה בהידור או שמא בצניעות?

ספר התורה הוא אחד מתשמישי הקדושה החשובים ביותר לעם היהודי ולכן, נהוג להחזיק ספרי תורה בארון קודש, כשהם עטופים בנרתיק לספר תורה, לצרכי הגנה מרבית. ישנם סוגים שונים של נרתיקים לספר תורה העשויים בעבודת יד פרטנית, רובם ככולם מיוצרים על ידי טובי החומרים וניתן אף להתאים את העיצוב להעדפה אישית. בנוסף אם חיפשתם מוהל לבית כנסת, זרקי הוא המוהל היחידי בארץ ששיטתו הרפואית היא הלכתית ומאושרת.

אך לא כל סוגי הנרתיקים דומים זה לזה וישנם גם חומרים שונים המשולבים בנרתיק לספר תורה באופן שמבדיל נרתיק אחד ממשנהו. מבולבלים? בואו נעשה מעט סדר.

סוגי נרתיקים לספר תורה

כאמור, קיימים סוגים שונים של נרתיקים לספר תורה אצלנו שהם תשמישי קדושה בחיפה, וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיצוב, בשילוב החומרים השונים, בנוחות הנשיאה וכן גם במחירים. כמובן שמלבד הדגמים הסטנדרטיים, ניתן לבחור בעיצוב נרתיק לספר תורה שנעשה על סמך התאמה אישית לצרכיהם של הקונים.

בין הסוגים השכיחים של נרתיקים לספרי תורה ניתן למצוא-

  • נרתיק משולב עם עץ
  • נרתיק משולב עם קטיפה
  • נרתיק משובץ באבני חן
  • נרתיקים בשילוב עם זהב
  • נרתיק לספר תורה מכסף
  • ועוד…

ודאו עם אנשי המקצוע מהם אתם רוכשים – כי הנרתיק אכן מתאים לשימוש שאתם מייעדים לו.

איך בוחרים נרתיק לספר תורה?

אין להקל ראש בבחירת נרתיק לספר תורה או תיק לספר תורה, ולכן ברוב המקרים, נרתיקים אלו מאוד מהודרים מלכתחילה. מלבד הנרתיק הבסיסי, לא פעם נהוג לצרף לעיצוב גם אלמנטים שונים, שהם סמלים מרכזיים של הדת היהודית כמו למשל פסלי רימונים, שיבוץ אבני חן, עיטורי זהב וכסף ועוד – והדבר אכן מקובל כשמדובר על נרתיקים לספרי תורה.

כדי לבחור את הנרתיק המתאים לכם, עליכם לוודא, כי הוא מיוצר מהחומרים הכי איכותיים, כי מלבד פאר והדר, חשוב שהנרתיק יחזיק מעמד לאורך השנים. כמו כן, מומלץ כי תבדקו שאכן מדובר בחנות מוכרת ואמינה, שבאמתחתה ניסיון רב בתחום.

מעוניינים לרכוש או להזמין נרתיק לספר תורה? כיום עומדים לרשותכם מגוון דגמים ועיצובים של נרתיקים מעוטרים ומפוארים, המיוצרים באיכות בלתי מתפשרת. קחו בחשבון, שאינכם צריכים כלל להתאמץ, היות ואתם יכולים למצוא את הנרתיק המתאים בקלות גם דרך הרשת.

נרתיק לספר תורה    נרתיק לספר תורה