תיק לספר תורה מחיר

קריאת התורה היא אירוע חשוב ומשמעותי המתקיים בימי שני, חמישי ושבת. בימים אלה נוהגים לקרוא בתורה על מנת שלא יעברו יומיים ללא לימוד תורה. וכשקוראים בתורה אפשר לחזור שוב למאורעות ידועים כמו יחסיו של יוסף עם אחיו, קריאת ים סוף, קבלת התורה או מצוות הכהונה. ספרי התורה נשמרים בתיקים מעוצבים ומעוטרים. תיק לספר תורה מחיר הוא מוצר מבוקש בקרב גבאי בית הכנסת וכל מי שספר התורה לא מש מפיו יומם ולילה.

תיק לספר תורה מחיר – אין גבול לעיטורים

תיק לספר תורה מחיר משתנה בהתאם לעיטורים והעיצובים שלו. אלה כמה דרכי עיצוב ייחודיים שכדאי להכיר:

  • אדום וזהב – תיק לספר תורה מיוחד ויוקרתי עטוף בבד אדום כהה ומעוטר בעיטורי זהב מרהיבים. הוא מעניק לספר התורה תחושה של מלכותיות ויוקרה.
  • תיק ומנורה – המנורה היא אחד הסמלים החשובים ביותר לעם ישראל ומלווה אותו במשך שנים ארוכות. ניתן לבחור בתיק לספר תורה כסוף כולו, ועליו מתנוססת מנורת זהב לתפארת.
  • עיטורים מרהיבים – תיק מיוחד הוא תיק לספר תורה מחיר המעוטר באיורים צבעוניים וססגוניים שכמו צוירו בצבעי מים.
  • עיצוב אחיד – ניתן לבחור בספר תורה ייחודי ויוקרתי אשר עשוי כולו מזהב או מכסף ומעוטר בעיטורים הלקוחים מן המסורת.
  • לוחות הברית – תיקים רבים המיועדים לספרי תורה כוללים לא פעם עיטורים של לוחות הברית ועליהם כתובות בקצרה עשר המצוות.
  • שילוב של שלושה חומרים – ישנם תיקים לספרי תורה שבעיצובם משולבים שלושה חומרים שונים כמו זהב, כסף ועץ. תיקים אלה יוצרים תחושה של ייחודיות ויוקרה.

מחירו של תיק לספר תורה משתנה בהתאם לסוג הספר שאתם מזמינים ולחומר שממנו הוא עשוי. כך למשל, ספר תורה העשוי מזהב או מכסף עשוי לעלות יותר מספר תורה העשוי מבד בלבד. כמו כן, את ספרי התורה נוהגים לעטר בסמלים יהודיים כמו מגן דוד, גפן, כתר או פסוקים מן המקורות.

בין אשכנזים לספרדים

העיטורים המופיעים על גבי תיק לספר תורה מחיר משתנים בין ספר תורה אשכנזי לספרדי. הקהילות הספרדיות מכניסות את ספר התורה שלהן לתוך תיק מהודר אשר עשוי מריקועי זהב או כסף, מעץ מגולף או מבד קטיפה. כאשר מדברים על הקהילה הספרדית, מתכוונים בדרך כלל לבני עדות המזרח שמוצאם מארצות כמו לוב, עיראק, פרס, סוריה, מצרים, אפגניסטן ועוד. בתי הכנסת האשכנזיים מסתפקים בדרך כלל בתיקים לספר תורה העשויים ממוטות עץ הנקראים "עץ חיים" העטופים בבד קטיפה שעליו מעוטרים אריות, פסוקים מן המקרא, כתרים ועוד. המתפללים בבתי הכנסת האשכנזיים מתכוונים ליהודים שמוצאם ממערב אירופה.

אומנות כלי הקודש היא חברה מקצועית אשר תסייע לכם לבחור את התיק המתאים לכם ביותר, וזאת לצד מגוון רחב של מוצרים אחרים שמציעה החברה כמו מתנות יודאיקה או כיסא אליהו.