ארגז לספר תורה

מהו ארגז לספר תורה? אלו סוגי ארגזים לספרי תורה ישנם? על מה חשוב לשים דגש בעת בחירת ארגז לספר תורה?

ארגז לספר תורה הוא מעין מנשא מהודר אליו מכניסים את ספר התורה, אשר נפתח לצדדים ובתוכו מעבירים את מגילת הקלף מצד אל צד, לצורך קריאתה. לרוב על ארגז הספר ישנם עיטורים רבים והוא עשוי ממגוון חומרים ולו דגמים רבים ושונים, ארגז לספר תורה כמו כן גם כסא אליהו הנביא הם דברים שיש בדרך כלל בכל בית כנסת

בחירת ארגז לספר תורה – דגשים חשובים

ספר תורה נחשב לקודש הקודשים ולכן, על מנת לאחסן אותו ישנו צורך במציאת ארגז לספר תורה מתאים. לכן, רגע לפני רכישת ארגז לספר תורה או תיק לספר תורה, עליכם לשים לב לדגשים הבאים.

מקום עם מבחר גדול של דגמים ועיצובים – ישנם סוגים שונים של ארגזים לספרי תורה היות וכל ספר תורה שונה ממשנהו. על אף כי נדמה שמבחר רב עשוי להיות מבלבל, בתחום הזה הוא יתרון משמעותי היות וכל אחד יכול למצוא לספר התורה שברשותו, בדיוק את הארגז המתאים.

לדעת מה אתם מחפשים – רגע לפני שאתם רוכשים ארגז לספר תורה עליכם לדעת מה אתם מחפשים. מה גודלו של הספר, איזה דגם אתם מעדיפים, האם אתם מחפשים ארגז צנוע או ארגז רווי בעיטורים וכדומה. ידע מוקדם יקל עליכם לבחור את הארגז המתאים בצורה פשוטה יותר.

קל לנשיאה – ספר תורה נחשב לקדוש מבין תשמישי הקדושה ועל כן ישנם מועדים שונים בהם נושאים אותו לראווה. ברגעים אלו חשוב לנהוג בזהירות יתרה, היות וספר שנפל, דינו גניזה. לכן, חשוב כי הארגז יהיה נוח וקל לנשיאה.

קל לגלילה – ספר התורה גלול על מוטות עץ שנקראים מוטות החיים וכדי לקרוא בו, חשוב כי ארגז לספר תורה יהיה גם נוח לגלילה.

איפה קונים ארגז לספר תורה?

ישנן חנויות רבות המוכרות תשמיש קדושה ובעידן המודרני, לא צריך להרחיק לכת, היות וניתן למצוא חנויות לתשמיש קדושה גם דרך האינטרנט. אולם דגש הכרחי על תהליך הבחירה – בין אם בחנות ברחוב ובין אם בחנות ברשת, חשוב לבחור בחנות אשר ידועה באמינותה וכשרותה.

זקוקים לארגז לספר תורה? כיום לא צריך להתאמץ לשם כך, מכיוון שאפשר למצוא ארגז מתאים בחנות בעלת מוניטין בתחום, דרך רשת האינטרנט וללא מאמץ רב.